מחזור משכנתא

מחזור משכנתא

שוק המשכנתאות בארץ הוא תחום פרוץ. הפיקוח הממשלתי עליו מוגבל ביותר ולכן ישנו סיכוי סביר מאוד, בעיקר אם רכשת דירה בשנים האחרונות, שסכומי הריבית וההחזר החודשי של המשכנתא שלך גבוהים בהרבה משהיו יכולים להיות.

מהו בעצם מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא מאפשר לך למעשה לפרוע את יתרת חוב המשכנתא העדכני שכבר אינו משתלם לעומת הצעות אטרקטיביות יותר, או שאינו מותאם עוד לצרכינו העדכניים, ולהמיר את המשכנתא הישנה בהלוואה חדשה בסכום זהה בתנאים חדשים. ניתן לברר בכל בנק למשכנתאות על מחזור משכנתא וחשוב ליזום שיחה זו, שכן סביר מאוד להניח שהבנק לא יציע הצעה כזו לעולם. חשוב לאסוף כמה שיותר הצעות ולהיאבק על התנאים הטובים ביותר בין ההצעות השונות, כולל הבנק המקורי בו נעשתה ההלוואה.

לאיזו מטרה מבצעים מחזור משכנתא?

בשנים האחרונות חלה הידרדרות בתנאי המשכנתא והבנקים מציעים לרוכשי דירות תנאים פחותים בהרבה מאלו שהיו זמינים לפני מספר מועט יחסית של שנים. ההפרשים יכולים להגיע לסכומי עתק. מכיוון שמשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח, סכום ההחזר הסופי שלנו יהיה לרוב גבוה בהרבה מסכום הקרן המקורי שלווינו. שינויים בשיעורי הריבית, ההצמדות, העמלות והעליות הנלוות השונות, גורמים להפרש הניכר. הפרש זה הוא המרווח בו יכול הבנק לשחק על-מנת להפיק רווחים מההלוואה. ההפרש עשוי להגיע לעשרות אחוזים ומשאיר בידי הבנקים רווח משמעותי ביותר שמהווה את אחת העסקאות המכניסות ביותר שבנקים מבצעים.

לכן, שוק המשכנתאות הוא שוק תחרותי ביותר. בנקים רבים נלחמים על כל לקוח, על-ידי המצאה ושכלול של מכלול מסלולים ומוצרי משכנתא חדישים ומפתים ומציעים תנאים אטרקטיביים והנחות ייחודיות שעשויות לגרום לנו להיאנח בתסכול לאחר שכבר התחייבנו למשכנתא בתנאים פחות טובים. במקרים אלו, ייתכן שמחזור משכנתא עשוי לסייע לך בעזרת ליווי מתאים לחסוך במהלך חייך סכומי עתק.

יתרונות מחזור משכנתא?

  • את מגמות השוק התחרותי והדינמי הזה, ניתן לגייס לרווחתך. בחינה מחדש של תנאי המשכנתא שלך ביחס למסלולים החדשים המוצעים בשוק, יאפשרו לך לנצל תנאים החדשים המזומנים לנו עלידי בנקים המבקשים למשוך אליהם לקוחות חדשים.
  • ניצול נכון של ההזדמנויות יוכל לסייע להפחתה משמעותית של עלויות המשכנתא ולמנוע ממך לשלם סכומים גבוהים מיותרים.
  • ניתן יהיה לרכוש נכס חדש מבלי לאבד את תנאיך הישנים.

למרבה הצער, יועצי משכנתאות רבים למעשה “מגויסים” על-ידי הבנקים השונים ועשויים למשוך אותנו לבנק כזה או אחר מתוך אינטרסים אישיים  ונאמנות לבנק כזה או אחר ולא בהכרח לרווחת הלווה, לכן חשוב מאוד להיעזר בשירות ייעוץ משכנתא חסר פניות אשר טובת הלקוח ורווחתו היא זו שעומדת לנגד עיניו לפני כל שיקול אחר.

למחזור משכנתא משתלם ויעיל בקרה – ייעוץ משכנתא מזמינה אותך לשכור את שירותיה המתקדמים

יועצי המשכנתא של בקרה – ייעוץ משכנתא פועלים באופן עצמאי ללא כל תלות במוסד פיננסי. נשמח לעבור על דף היתרות האחרון שהתקבל מבנק המשכנתאות שלך ולבחון את תנאיך באופן מעמיק ומדוקדק ולתת לך הערכה ראשונית ולהמליץ האם כדאי לבצע מחזור משכנתא. נשמח לעזור לך לעשות סדר במשכנתא:

  • היכרותנו השוטפת המתעדכנת תדיר עם שוק המשכנתא תאפשר לנו להכווין אותך למסלולים בשיעורי הריבית הטובים ביותר שעשויים לחסוך לך כסף רב אותו ניתן יהיה להשקיע בדברים החשובים באמת.
  • בעזרת ליווי מקצועי צמוד עד השלמת התהליך, ניתן לחסוך עד עשרות אלפי שקלים.
  • נסייע לך לשפר את תמהיל המשכנתא מותאם לצרכיך.

לליווי המקצועי ביותר למחזור משכנתא, אנו ממתינים לפנייתך ונשמח לסייע לך לחשב מסלול מחדש בדרך אל תנאי המשכנתא המושלמים עבורך.

רוצים לחסוך בגדול?

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בכל 15 לחודש, אנו נעדכן כאן את המדדים הבאים:

  • מדד המחירים לצרכן
  • מדד המחירים לתשומות הבנייה

מדד המחירים לצרכן

0.5%

מדד תשומות הבניה

0.1%

ריבית הפריים | ריבית בנק ישראל

6.25% | 4.75%

מעוניינים לקבל עדכונים למייל?

בשליחת המייל אתם מסכימים להרשמה לניוזלטר שלנו ומאשרים לנו לשלוח פרסומות ועדכונים. ניתן להסיר בכל רגע