הלוואות גישור

הלוואת גישור

אנו מזמינים אותך לשוות בנפשך את התרחיש הבא: כמו ישראלים רבים, החלטת לקחת משכנתא ועבור הסכום ההתחלתי לקבל ההלוואה, בנית על הסכום ממכירת דירתך הישנה, בונוס מהעבודה או מקור אחר. לפתע, ברגע האמת כאשר פנית כבר לבנק המשכנתאות, מתברר כי הסכום עומד להתעכב וכעת אנו ניצבים מול שוקת שבורה. על-מנת לא לוותר על הלוואת המשכנתא שציפית לה זמן כה רב, ישנו מוצר משכנתא שעשוי לענות על הצורך באופן מידי.

מהי הלוואת גישור?

הלוואת הגישור היא הלוואה בסכומים גבוהים מאוד לטווח קצר. לרוב, מתקבל הסכום באופן מידי ובדרך כלל משמש לרכישת דירה. הריבית הנגבית על סכומי ההחזר בהלוואה זו גבוהה מאוד וזאת משתי סיבות עיקריות:

 • קהל שבוי – הבנקים מודעים לכך שלקוחות הלוואה מסוג זה הינם במצב דחוק ומנצלים את הצורך המידי בסכום הכסף להפקת רווחים.
 • פרק הזמן הקצר בו מוחזרת ההלוואה מביא עמו ריבית גבוהה על-מנת לשמר את כדאיות ההלוואה עבור הבנק.

  למעשה, הלוואת גישור, כשמה כן היא, מגשרת על התקופה שבין הצורך בסכום לרכישת המשכנתא ועד להשגת הסכום הנצפה ממכירת דירה ישנה או מכל מקור אחר שיפדה את הלוואת הגישור כפי שתוכנן מלכתחילה.

כיצד נדע האם הלוואת גישור היא המסלול הנכון עבורנו?

מכיוון שרוב אזרחי ישראל אינם בעלי יכולת כלכלית לרכוש שני נכסי נדל”ן בו זמנית, שוק המשכנתאות הישראלי עובד בחלק נכבד ממנו במעין משחק כיסאות מוסיקליים – רכישת נדל”ן חדש כנגד מכירת הנדל”ן הישן. מכיוון שפעמים רבות תהליך מכירה כזה עשוי להתעכב מאוד בשוק הנדל”ן העכשווי הנמצא בשפל גדול, ניתן להיעזר בה ללקיחת המשכנתא מבלי להמתין למכירת הדירה שעשויה להימשך תקופה ארוכה ותאפשר טווח רחב יותר של אפשרויות.

היתרונות בהלוואת גישור

הלוואת גישור ניתנת לרוב בשיעורי ריבית הגבוהים עד 5% יותר מאשר במסלולי משכנתא רגילים. חוק הפריים המגדיר את שיעור הריבית המותרת על פי תקני בנק ישראל בתוספת מרבית של 1.5% אינו חל על הלוואות אלה ומדובר בשוק פרוץ. נשמע מפחיד ומאיים? לא בהכרח, במקרים מסוימים הלוואה זו עשויה להיות כדאית למרות הריביות הגבוהות.

 • נקבל מעט שקט ומרווח תנועה לתקופה של שנה או שנתיים מבלי שנצטרך לדחות את מועד המשכנתא.
 • במידה ויימצא כי אכן מומלץ לך לקחת הלוואת גישור, יועצי משכנתאות אחראיים ומקצועיים ימליצו לך כחלק מבניית התמהיל הנכון ביותר עבורך, לקחת הלוואת גישור במסלול שאינו צמוד למדד על-מנת להימנע מהפתעות במקרה שיצוץ מדד גבוה מיכולת ההחזר שלך.
 • באמצעות סיוע מיועץ משכנתא איכותי, ניתן יהיה למצוא את המוסד הפיננסי שיציע לך את ההלוואה בריביות המשתלמות ביותר, למזער כמה שיותר את העלויות הגבוהות ולחסוך כסף רב.
 • ניתן לפרוע את ההלוואה במועד מוקדם יותר בקנס נמוך יחסית ולחסוך חלק מתשלומי הריבית הגבוהים.


אנשי המקצוע המנוסים של בקרה – ייעוץ למשכנתאות יסייעו לך לקבל בחירה מושכלת

יועצי המשכנתאות המנוסים של בקרה – ייעוץ משכנתאות רכשו ידע מקיף ומעמיק בכל מוצרי המשכנתא ומגיעים לשירותך חסרי כל פניות או תלות בבנקים השונים. היועצים והשירותים הייחודיים שהם מציעים, הופכים את בקרה – ייעוץ משכנתאות למובילה בתחומה.

 • על-ידי בדיקה מקיפה ורחבה בין המוסדות הפיננסיים השונים המציעים הלוואות גישור, נתמקח עבורך על הריביות האטרקטיביות ביותר, מה שיחסוך לך עד עשרות אלפי שקלים.
 • נלווה אותך באופן צמוד בכל התהליך עד לחתימה.

בנוסף, נסייע לך לערוך תמהיל משכנתא התפור לפי מידותיך.לבדיקת כדאיות לרכישת הלוואת גישור בליווי אחד מיועצינו, אנו זמינים לפנייתך ונשמח לתת לך שירות צמוד ומסור בשקיפות מלאה.

בכל 15 לחודש, אנו נעדכן כאן את המדדים הבאים:

 • מדד המחירים לצרכן
 • מדד המחירים לתשומות הבנייה

מדד המחירים לצרכן

0.5%

מדד תשומות הבניה

0.1%

ריבית הפריים | ריבית בנק ישראל

6.25% | 4.75%

מעוניינים לקבל עדכונים למייל?

בשליחת המייל אתם מסכימים להרשמה לניוזלטר שלנו ומאשרים לנו לשלוח פרסומות ועדכונים. ניתן להסיר בכל רגע