הלוואות בלון

הלוואות בלון
המשפחה מתרחבת וזקוקים למרחב גדול יותר? שינויי תעסוקה והכנסות שוטפות מאפשרות לשדרג את רמת החיים? מכל סיבה שלא תהיה, שדרוג מצב הדיור הוא שאיפה שרבים שותפים לה. לרוב, נזדקק במקרה זה להון עצמי התחלתי עבור קבלת משכנתא חדשה לרכישת הנכס. ייתכן גם שמדובר ברכישת הנכס הראשון שלך וכעת יש צורך בהון עצמי ראשוני על מנת לקבל משכנתא ראשונה. עבור כל מטרה, ישנו מוצר שלרוב הבנקים לא יציעו לך, אבל הוא עשוי בהחלט לענות על צרכיך בתנאים מסוימים.

מהי הלוואת בלון?
מהותה של הלוואת הבלון טמון כבר בשמה. שני דברים ניתן לומר על בלון: הוא מתנפח ובסופו של דבר – הוא מתפוצץ. בהלוואת בלון יוחזר מדי חודש סכום הריבית בלבד. סכום הקרן של ההלוואה, יוחזר בתשלום אחד עם תום תקופת ההלוואה.

ישנם מגוון מסלולים להלוואות בלון וחשוב לבחור במסלול המאפשר תנאים שניתן לעמוד בהם. אלו כמה מרכיבים משמעותיים במסלולי ההלוואה שכדאי לקחת בחשבון:

● הצמדות – לרוב, תוצע לך הלוואת בלון במסלול ריבית פריים, ובמקרים מסוימים גם מסלול צמוד מט”ח. החשוב ביותר, הוא שנמנע ממסלול צמוד למדד. אחרי הכול, לאורך כל תקופת ההלוואה לא תיפרע הקרן ולכן עלול להיווצר מצב אבסורדי בו נחזיר סכום גדול מזה שלווינו עקב תנודות במדד.

● ריביות ועמלות – הלוואה זו אינה משתלמת במיוחד לבנקים עקב הטווח הקצר ולכן לרוב אינו יציע ללקוחות מסלולים אלה. לכן, על מנת למקסם את רווחיו מנצל הבנק את המצב הדחוק בו נמצא הלקוח וגובה עמלות וריביות גבוהות מאוד בתהליך. הפיקוח הממשלתי על הלוואות מסוג זה מוגבל מאוד והשוק פרוץ. לכן, יש לזכור שמשכנתא היא שירות סחיר לכל דבר ועניין וכמו בכל רכישה אחרת שאנו מבצעים, מומלץ להשוות מחירים ולא להתבייש להתמקח. בנקים שונים יציעו לך תנאים שונים עבור הלוואת בלון וניתן לקבל מגוון הצעות, להשוות ביניהן ולדרוש מהבנק הנבחר את ההצעה הטובה ביותר.

באילו מקרים נזדקק להלוואת בלון?

במקרים מסוימים, ישנה תחזית צפויה לשינוי משמעותי בתזרים המזומנים המשפחתי. אנו עשויים לצפות לפירעון קרן השתלמות או נכסים שהוחזקו בנאמנות, ישנו מועד חלוקת עיזבון שעומד להגיע למימושו, תשלומים בעבור מכירת נכס או תכנית פיצויים או תגמולים כלשהי ממקום העבודה. בכל אחד ממקרים אלה ובמקרים דומים נוספים, הלוואת בלון עשויה לסייע לבצע רכישה לפני קבלת הסכום הצפוי. עקב הטווח הקצר של קיומה, הלוואה זו מכונה גם הלוואת בוליט (קליע).

יתרונות הלוואת בלון

ההלוואה לטווח קצר ללא חרב התלויה מעל הראש.

מכיוון שהלווה יודע בוודאות שיעמוד לרשותו סכום כסף בסוף תקופת ההלוואה, הלוואה מסוג זה בו סכום הקרן משולם במלואו בסוף תקופתה, אינה מאיימת עליו ועשויה להשתלם מאוד.

ייעוץ משכנתא ברמה גבוהה ילווה אותך בתהליך קבלת הלוואות בלון בתנאים אופטימליים

בקרה – ייעוץ משכנתא פועלת בתחום המשכנתאות כמעט עשור וטיפלה באלפי תיקים פשוטים ומורכבים כאחד. יועצי המשכנתא שלנו ילוו אותך בכל תהליך הגשת הבקשה להלוואה כדי לספק לך את מרב ההזדמנויות לקבלת ההחלטה המתאימה ביותר.

● במידה ותגיעו למסקנה כי הלוואת בלון היא המתאימה ביותר, ילוו אותך בחיפוש אחר ההצעה המושלמת כדי להגיע לבנקים עם כוח מיקוח חזק להשגת התנאים הטובים ביותר.
● יועצי המשכנתא שלנו חסרי פניות ואינם תלויים באף מוסד פיננסי וילוו אותך באופן צמוד בכל התהליך.
● נסייע לך לבנות תמהיל משכנתא המותאם במדויק לצרכיך.
● הליווי הצמוד יחסוך לך אלפי ואף עשרות אלפי שקלים.

אנו זמינים לכל שאלה או פנייה שיש לך בנושאי ייעוץ משכנתא.

בכל 15 לחודש, אנו נעדכן כאן את המדדים הבאים:

  • מדד המחירים לצרכן
  • מדד המחירים לתשומות הבנייה

מדד המחירים לצרכן

0.5%

מדד תשומות הבניה

0.1%

ריבית הפריים | ריבית בנק ישראל

6.25% | 4.75%

מעוניינים לקבל עדכונים למייל?

בשליחת המייל אתם מסכימים להרשמה לניוזלטר שלנו ומאשרים לנו לשלוח פרסומות ועדכונים. ניתן להסיר בכל רגע