גרירת משכנתא

 גרירת משכנתא

אנשים אשר רכשו משכנתא לפני מספר שנים, נהנים כיום ממשכנתא בתנאים טובים מאוד בהשוואה למשכנתאות היום. במצב כזה, המחזיקים בתנאי משכנתא אלו יהססו לפני רכישת נכס חלופי לשיפור תנאי הדיור שלהם. הנכס החלופי ידרוש מעבר למסלול משכנתא חדש שיהווה הידרדרות משמעותית בתנאים. במקרה כזה, ייתכן מאוד שהפתרון המתאים יהיה גרירת משכנתא.

מהי גרירת משכנתא?

כלקוחות הבנק, עומדת לנו הזכות לשמור על תנאי המשכנתא הקיימת ולגרור אותה גם ברכישת נכס חדש בשימור אותם התנאים, אפילו אם מתווסף סכום למשכנתא. נשמע מסובך? תנו לנו לעשות לך קצת סדר בעזרת דוגמא מוחשית:

אדם ואילנית רכשו בשנת 2010 דירה ששוויה היום הוא 2.5 מיליון ₪ עליה לקחו משכנתא בגובה 1.6 מיליון ₪ בתנאי ריבית והצמדה טובים מאוד. המשפחה התרחבה וכעת הם מעוניינים לשדרג את תנאי הדיור שלהם ולעבור לבית פרטי במושב בשווי 3 מיליון ₪ ואין להם הון עצמי זמין לקבלת משכנתא נוספת. באופן טבעי, יבקשו אדם ואילנית למכור את הדירה לגיוס הון עצמי לרכישת הבית הפרטי. אם כן, זהו המצב בו נמצאים אדם ואילנית:

  • אם ימכרו את הדירה, יקבלו 2.5 מיליון ₪ ויצטרכו להחזיר בעבור המשכנתא 1.6 מיליון, מה שמשאיר אותם עם הון עצמי של 900 אלף ₪.
  • בנוסף לכך, יזדקקו למשכנתא נוספת על סך מיליון ₪ נוספים כדי להגיע ל3.5 מיליון.
  • כעת זקוקים אדם ואילנית למשכנתא בסכום של 1.9 מיליון ₪ עבור רכישת הבית החדש שכנראה תהיה בתנאים גרועים בהרבה מההלוואה המקורית. המצב הזה, כמובן, מרתיע.

לאילו מטרות מומלץ לגרור משכנתא?

שוק הדירות הישראלי הינו שוק קשה. מחירי הנדל”ן הישראלי הוא מהגבוהים בעולם ושוק המשכנתאות פרוץ . רוב המתנהלים בתהליך החזק משכנתא המעוניינים לרכוש נכס חלופי, נאלצים לרוב לחכות עד למכירת הנכס הישן כדי לגייס מימון עבור רכישת נכס חדש. עד לשנת 2011, מצב זה עבד מצוין. שכן היה ניתן לקחת את מלוא סכום המשכנתא במסלול ריבית פריים משתלם וכדאי. מאז תקופה זו, חלו שינויים חדים בתנאי המשכנתא ושנת 2014 נרשמה כנקודת השיא בשפל הריביות במשכנתאות בישראל. לכן, אם קיבלת משכנתא לפני תקופה זו, מוטב לך לגרור אותה לנכס הבא.

מה היתרונות בגרירת משכנתא?

באמצעות הלוואת גרירה, עומדת אפשרות נוספת בפני המשפחה. במקום למכור את הדירה, לפרוע את המשכנתא ולקחת תחתיה משכנתא חדשה ע”ס 1.9 מיליון ₪, יוכלו לגרור את המשכנתא הנוכחית לבית החדש ולהוסיף 900 אלף ₪ לסכום המקורי. כך יימשכו התנאים האופטימליים על הסכום החדש והמשפחה תוכל לשדרג את הדיור מבלי לוותר על תנאי משכנתא מעולים.

בקרה – ייעוץ משכנתא תלווה אותך באופן צמוד בכל התהליך ותסייע לך להשיג את התנאים האופטימליים

אצלנו ניתן לקבל ייעוץ משכנתא אובייקטיבי ואיכותי. היועצים שלנו מנוסים ומספקים ייעוץ מקצועי ללא תלות או אינטרס בשם אף מוסד פיננסי. במהלך כל שנות פועלה, נתקלה בקרה באתגרים רבים בתהליכי גרירת משכנתא וסיפקה פתרונות יצירתיים עבור לקוחותיה. ניסיוננו בתחומים אלה מהווה נכס יקר ערך עבור כל לקוח המעוניין לקבל החלטה איכותית ומתאימה. כחלק מהשירות, נסייע לך לערוך סדר יסודי במשכנתא שלך:

  • ליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך עד לחתימה.
  • נסייע לך להגיע לתמהיל אופטימלי של המשכנתא התפור לפי מידותיך.
  • עריכת סקר שוק רחב היקף בין המוסדות הפיננסיים השונים להשגת תנאי הריבים המשתלמים ביותר.
  • באמצעות הידע והליווי הצמוד שלנו, ייחסכו לך אלפי ואף עשרות אלפי שקלים.

לקבלת ייעוץ בנושא גרירת משכנתא אנו זמינים לפנייתך עוד היום.

בכל 15 לחודש, אנו נעדכן כאן את המדדים הבאים:

  • מדד המחירים לצרכן
  • מדד המחירים לתשומות הבנייה

מדד המחירים לצרכן

0.5%

מדד תשומות הבניה

0.1%

ריבית הפריים | ריבית בנק ישראל

6.25% | 4.75%

מעוניינים לקבל עדכונים למייל?

בשליחת המייל אתם מסכימים להרשמה לניוזלטר שלנו ומאשרים לנו לשלוח פרסומות ועדכונים. ניתן להסיר בכל רגע